Jesienne inspiracje w wystroju wnętrz

              IMG_0251 Zdecydowanie nie da się ukryć tego, że za oknem jest już jesień. Piękne słońce i spadające pożółkłe liście tworzą naprawdę niesamowity klimat, który jesienią jest dość ulotny. Nie brakuje bowiem dni ponurych, chłodnych i pełnych deszczu. Na szczęście jednak można zachować piękno jesieni w swoim domu i cieszyć się nim nieustannie. Jak to zrobić?

Aby zmienić wygląd swojego domu wcale nie potrzeba od razu robić wielkiego remontu. Ciekawa dekoracja mieszkania może o 180 stopni odmienić klimat tego miejsca, a każda pora roku to inspiracja do tego, aby wprowadzać takie właśnie zmiany. Jesienią, w naszych domach, zdecydowanie powinny królować takie kolory jak żółć, czerwień, brąz oraz ciemny zielony w bardzo przeróżnych odcieniach. Nasz dom może być więc przystrojony w kilka większych i mniejszych świec, wykonanych właśnie w tej kolorystyce. W sklepach znajdziemy nawet świece przyozdobione jesiennymi liśćmi, jarzębiną czy żołędziami, które przecież kojarzą się z jesienią. Doskonały jesienny klimat w domu zapewni nam także zapach wrzosu, lawendy lub kawy, który przecież kojarzy się właśnie z jesienią. Warto więc zakupić wspominane już świece, ale zapachowe. Dobrej jakości świeca zapachowa emanuje aromatem nawet bez zapalenia.

Niesamowity, jesienny nastrój do naszego mieszkania wprowadzą także kompozycje z „owoców jesieni”, czyli na przykład z liści zebranych na niedzielnym spacerze w parku lub lesie. Warto do bukietu dodać także niewielkie gałązki z szyszkami, które uwolnią piękny zapach w naszym domu. Jesiennymi dekoracjami można także przybrać nasz, nudny do tej pory żyrandol, a na pustej ścianie powiesić obrazki pełne jesiennych barw. Tego typu wystrój mieszkania wcale nie musi oznaczać wprowadzenia melancholii. Całość tworzy przytulny klimat, w którym naprawdę chce się mieszkać.

Na koniec pamiętajmy także o tym, co najbardziej kojarzy się z jesienią, czyli cieplutkie i puchate koce. Kocyki w jesiennych barwach można porozkładać na wielu fotelach, sofach oraz na łóżku. Nie tylko miło będzie się przytulić do takiego kocyka, ale z pewnością jeszcze milej będzie się nim przykryć, na przykład razem z ukochaną osobą. W tym sezonie modne są kraciste wzory. Tak stworzona dekoracja mieszkania pozwoli nam naprawdę odpocząć i zapomnieć o złej pogodzie, jaką często funduje nam jesień. W Twoim domu zawsze może być „polska złota jesień”.

IMG_0497

IMG_0514

IMG_0459